SEO ile Kız Arkadaşımın 10 Benzer Noktası

blankSEO hakkında milyonlarca yabancı kaynak, binlerce Türkçe kaynak bulunmaktadır. Bizlerde bunu bilen / bilmeyen herkes için daha detaylı olarak anlatmaya karar verdik. Aslında uzun zamandır SEO ile kız arkadaşım arasında benzer noktaları inceledim. Arama motoru optimizasyonu yapmak tıpkı bir ilişki yaşamak gibiymiş meğer. SEO çalışması yaparken tıpkı kız arkadaşımız varmış gibi davranmalıyız. Nasıl mı, haydi devam edelim öyleyse …

SEO’da Doğal Olun

Kızlar ne ister? Aşırı ciddiyeti de sevmez, aşırı komikliği de … İşlemler arama motorlarında da böyle işlemektedir. Aşırıya kaçmadan doğal olmak zorundasınız. Kimliğiniz dışına çıkarsanız aniden ayrılma kararı alabilirsiniz. Bu sebeple ilişkide doğal olun ve ilişkinizde olmadığınız bir kimliğe bürünmeyin, deriz. Eğer kimlik değişimi yapacaksanız da bunu hissedilmemesi gerek.

Eğer kimliğiniz aşırı komik yada aşırı ciddiyse ve bu şekilde kabul görüldüyse bunu da değiştirmemek gerektiğini düşünmekteyiz. Yani günlük 10 içerik ekliyorsanız yine bu şekilde devam etmek de fayda vardır. Kısacası kız arkadaşımız Google’a olduğumuz gibi davranmalı ve aniden kimlik değişimi yapmamalıyız. Ansızın yüzüğü atabilir, ilişkiyi bitirebilir.

Her Sabah Günaydın Mesajı

Her sabah günaydın mesajı attığımız kız arkadaşımıza bir gün sonra mesaj atmazsak ilişkide bir takım problemler yaşayabiliriz. Bu yüzden kız arkadaşımıza ya düzenli olarak “günaydın canım” mesajı atacağız yada belirli durumlarda iletişime geçerek ilişkiyi rutinde ilerleteceğiz.

Bir sabah mesaj atıp ertesi sabah mesaj atmadığımız zaman bu ilişki tehlikeye girebilir. Bu demek oluyor ki Google ile temasa geçtiğimiz zamanlarda; her sabah içerik ekleniyorsa bu her sabah devam etmelidir. İlişkimiz iki ay içerisinde elbette ki tehlikeye girmeyecektir! Fakat ilerleyen dönemlerde triple karşı karşıya kalabilirsiniz. İlişkinizin seviye olarak ilerlemesini istiyorsanız o halde günaydın mesajını mutlaka atmalıyız.

Benim için Para İkinci Plan (?)

Tüm ilişkilerde yaşadığımız gibi kız arkadaşım SEO’da paraya asla değer vermez. Hediyeler (backlink inşası) ister. Ama illa der ki gönlümü parayla fethetme ! Sevgili kız arkadaşım, parayla link almayayım da bu kadar vaktim yok! Bu sebepledir ki aldığınız hediyeleri bir kaç kez gönül inşası kurmak bir kaç ise paranın varlığını belli etmek için kullanmalısınız. Devamlı para para para derseniz kız arkadaşınız huzursuzlanır ve kendini değersiz hissedebilir. İlişki de en çok acıtan da bu değil mi?

Hem çaba göster hem para ver hem hediye al üstüne üstlük suçlu ol !

Diğer Sitelerden Neyim Eksik

İlişkide en çok da problem olan ah o diğer siteler … O sitede bu kadar link var bende neden yok. Az önce doğallık diyordun, parayla alma diyordun, gönülde bağ kuralım diyordun. Ne oldu da şimdi diğer sitelerde olan linkler yüzünden ilişkiyi gözden geçiriyorsun? Bu sebepledir ki satın aldığınız hediyeler için diğer İnternet sitelerini de gözden geçirmelisiniz.

Üstelik aynı okulda bulunan ilişkiler daha çok gözüne batacaktır. Yakın çevrenizdeki ilişkilerinize mutlaka göz kulak olun. Eğer ki onlardan farklı bir şeyler yapıyorsanız ve sorun yaşıyorsanız, yakın çevre ilişkilerini değerlendirebilirsiniz.

Ne Zaman Evleneceğiz

Evlenmek istesen evlenmez istemesen sorun yapar. Ne yapalım SEO; evlenelim diyorsan o halde sitenin hızını da arttırırız. Evlenmek istiyorsanız fazla yüklerden kurtulmalı ve yanıtlara anında cevap vermelisiniz. 404 hatası verdiği an ilişkiniz çok kötü yerlere gidebilir. Fazla yüklerden kurtulmalı ve ilişkinizin temellerini oluşturan diyalog ve hıza önem vermelisiniz. Evleneceğiz diyorsa hemen cevap verin. Ih, tüh, ah dinlemez vallahi. Bir bakmışınız ki farklı bir siteyle aldatıyor sizi.

Aldatmasına müsade etmeyin. Kız arkadaş gibi de değil yahu. O sizi bıraksa siz onu bırakamazsınız. Sonra paralı yollara başvurarak harcanırsıııın 🙂

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Benzer İçerikler

Merkez Şube 0 850 477 75 20
Anadolu Yakası Şube 0850 477 75 20