Site Anahtar Kelime Belirleme Tavsiyeleri, Nasıl Belirlenir?

Sitenin anahtar kelime belirleme işlemleri bir kaç faktörden oluşmaktadır. Öncelikli olarak anahtar kelime belirleme işlemi için nelerin gerektiğini ve hangi stratejiler üzerinde gitmemiz üzerinde kısa bir açıklama yapalım. Her SEO uzmanının yada SEO firması farklı stratejiler üzerinde ilerlemektedir. Sunulan hizmetin; kesin çözümleri olmadığı için biriken tecrübeleri farklı yollarla dile getirmekteyiz. Bu sebeple de kaynaklar arasında farklılıklar, uyuşmazlıklar olabilir. Fakat doğru her zaman bir tanedir, farklı yollarla ilerlenmiş olması; hizmetin sunulmasına engel değildir!

.htaccess nedir

Anahtar Kelime Belirleme: Site Analizi

Anahtar Kelime Belirleme ilk aşamada tasarlanan İnternet sitesi üzerinde çalışılan kelimeleri kontrol etmelisiniz. Üretilen projeler, içerikler ve benzer unsurlar üzerinde kelime planlamaları gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin, ayakkabı tamiri yapan bir firmaya ayakkabı satış kelimelerini önermek mantıksız olacaktır. Bu yüzden hizmet verdiğiniz kurumun; sunduğu hizmeti ele alarak sektörü anlamaya çalışmanız kaçınılmazdır. Eğer kendi İnternet siteniz için araştırmalar yapıyorsanız o halde ilk aşamada web tasarım hizmeti için bize ulaşabilirsiniz.

anahtar kelime belirleme

anahtar kelime belirleme

Anahtar kelime belirleme işleminde ilk aşama sektördeki yenilikleri takip etmeniz olacaktır. Bu sektöre daha önce girişim yapan kişiler tarafından deneyimlerini değerlendirme aşamasını atlamamanız gerekmektedir. Daha önce aynı sektörde yer alan işletmelerle iletişime geçerek kelimeler hakkında tavsiyeler alabilirsiniz. Aynı zamanda hedef kelimeler de oluşturulan reklamlar üzerinden de tahminler yürütebilirsiniz. Eğer hedef kelime üzerinde yoğun reklam kampanyaları bulunuyorsa o halde doğru yoldasınız!Rekabet Oranına Dikkat

Belirlediğiniz kelimenin rekabet oranlarını araştırmalısınız. Rekabet oranı analizi yapan pek çok analiz aracı bulunmaktadır. Fakat Türkiye’de analiz araçları genellikle API yardımıyla yurt dışından alınmaktadır. Yurt dışında baz alınan Türkçe kelimeler için ekrana gösterilen rekabet oranlarına firma olarak itimat sağlamamaktayız. Bu sebeple bu işlemleri oluşturulan döngüler yerine kendi tecrübelerimiz ile sağlamayı tavsiye ederiz.

wordpress kırık link tespiti

Rekabet oranı düşük aranma hacmi yüksek kelimelere yönelerek sitenin hit getirisini arttırabilirsiniz. Hit alan site her zaman Google için bir adım öndedir. Hele ki sayfanızı ziyaret eden ziyaretçilerin sayfada kalma süresi yüksekse bu durumda sayfanın ilk sıralara tırmanması kaçınılmazdır. Google’ın en büyük amaçlarından birisi; ziyaretçilerine doğru ve güvenilir içerik sunmaktan geçmektedir.

Bu durumda rekabet oranı düşük fakat aranma hacmi yüksek kelimelere yönelik reklam / optimizasyon çalışmaları yapmanız durumunda; kullanıcıların aradığı bilgiyi sunan ilk kaynak olabilirsiniz. Bu durumda da hem ziyaretçi tarafından hitler artacaktır hemde sıralamanızda artışlar sağlanacaktır.

blankAnahtar Kelime Belirleme: Önerilen Sonuçlar

Anahtar Kelime Belirleme Şüphesiz ki en güvenilir kaynaklardan yararlanmak, zaman ve vakit açısından bizi daha ileriye atacaktır. Bu sebeple de Google arama sonuçlarında tavsiye edilen kelimeleri inceleyerek kelime analizini gerçekleştirebilirsiniz. Her kelime için ayrı ayrı çalışmalar yapmanıza gerek yok! Oluşturduğunuz tek içerik üzerinde etiketleme, meta tag etiketleri, kelime yoğunluk araçları yardımıyla ikincil hit getirecek kelimeleri de kullanabilirsiniz. En büyük amacımız, ilk sıraya çıkmak değil; sitenin ziyaretçi sayısını arttırmaktır. Ziyaretçi sayısı artan sitenin; sıralaması da bir şekilde yükselecektir.

E Ticaret de Başarının 7 Kuralı

Google İnternet sitesi sahiplerinden istediği en büyük faktörlerden birisi de aslında budur. Doğal olun, organik olun, spama girmeyin uyarıları bu konu üzerinde dağılmaktadır. Hedef kelime üzerinde sıralama arttırmak değil, hedef kelime üzerinde gelen kişiyi verimli olarak vakit geçirmesini sağlayabilmeliyiz. Oluşturulan içerik de bir amaç olmalı (ziyaretçi sayfada süre geçirsin, ziyaretçi ürünü satın alsın, ziyaretçi diğer sayfalara da göz gezdirsin). Amaçsızca oluşturulan sıradan içerikler; ilk sıralara çıkmış olsa da getirilerinin çok yüksek olduğunu söyleyemeyiz !


Benzer İçerikler

Yoruma kapalı.

Merkez Şube 0 850 477 75 20
Anadolu Yakası Şube 0850 477 75 20