Doğal SEO Çalışması

Doğal Seo Çalışması

Doğal SEO çalışması, Google’ın algoritmasına göre yapılan çalışmaların tamamına denir. Bu algoritma sayesinde internet üzerindeki web sitelerinin öne çıkma sırası belirlenir. Bu algoritmada sıralamayı belirleyecek 100’lerce kriter vardır. Normal standartlar içerisinde yapılan çalışmalar doğal SEO çalışması olarak geçer. Ancak bazı davranışlar Google tarafından sağlıksız görülür. Bu nedenle web sitelerde doğal SEO Çalışması yapılması gerekir. Google’da Adwords ile reklam vermek yerine doğal SEO çalışması ile yükselmek daha mantıklıdır. Çünkü aldığınız sonuç kalıcı olur ve devamlı üst kısımda kalırsınız. Reklam ise devamlı maliyet ister. Ve insanlar reklamlardan ziyade normal olarak karşısına çıkan sitelere daha fazla tıklarlar.

Doğal SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

SEO çalışması yapabilmek için birçok teknik bilgi gerekir. Öncelikle anahtar kelime seçimi çok önemlidir. Sitenizin ön plana çıkması için içeriklerinde anahtar kelimeler aranma potansiyeli yüksek kelimleler olması gerekir. Bu sayede Google algoritmalarında doğal SEO skoru artar.  Anahtar kelimeden sonra backlink sistemi önemlidir. Bu sistem sizden daha kaliteli web sitelerin kendi sayfalarında sizleri referans göstermesidir. Bu sayede algoritmalar sayesinde daha üst sıralara yükselirsiniz. Ancak diğer web sitesinin ziyaretçi sayısının sizinkinden iyi olması gerekir.  Bu yüzden backlink hizmeti alacağınız siteyi düzgün seçmelisiniz.

Doğal Seo Çalışması Nasıl Yapılır

Site İçi SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

  • Alan Adı Seçimi: Sitenizde kullanacağınız anahtar kelimeyi Web sitenizin alan adında kullanmanız SEO skorunu hızlı bir şekilde arttırmanıza olanak sağlayacaktır.
  • Hosting Seçimi: Uptime oranı yüksek bir hosting seçmelisiniz. Çünkü Google algoritmaları iletişimi kesilen web sitelerini öne çıkarmak istemez. Ayrıca yayın dilinizin olduğu ülkeden sunucu almanız size ek getirisi vardır.
  • Anahtar Kelime Belirleme: Aranma hacmi büyük olan anahtar kelime seçimi yapmanız gerekmektedir. Aranma yüzdesi fazla rekabeti düşük anahtar kelime seçimleri sizi ön plana taşıyacaktır. ‘Google Anahtar Kelime Planlayıcısı’ kullanarak kendinize uygun anahtar kelimelerini bulabilirsiniz. SEO skorunuzun başlıca etkeni anahtar kelimelerdir.
  • Teknik SEO: Bu çalışma sizin web sitenizin teknik aşamalarını içerir. Örneğin sitenizin hızlı çalışması ve güvenlik sertifikası bulundurması. Bunlarla kalmayıp temalar, çeşitli eklentiler de kullanabilirsiniz. Resimleri sıkıştırma işlemini yapıp alt etiket yapmanız sizi SEO çalışmanızda öne taşır. İçerik bakımında tekrarlanan içerik olmaması önemlidir. Ayrıca içeriklerinizin özgün olması en önemli meseledir.

Ayrıca site içi SEO Google sıralamasında %35-45 gibi bir öneme sahiptir. Kalan Yüzdelik dilim ise site dışı doğal SEO çalışması ile belirlenir.

Anahtar Kelime Bulucu ile Anahtar Kelimeleri Nasıl Seçmeliyiz?

Anahtar kelimeler web sitenizin SEO skorunu önemli etken olduğunu bahsetmiştik. Peki bu anahtar kelimeleri nasıl belirlemelisiniz? Google Keyword Planner ile içeriğiniz ile ilgili anahtar kelime seçmelisiniz. Belirli kelimeler yazdığınızda aylık aranma miktarı ve rekabeti görebiliriz. Yüksek aranma miktarı ile düşük rekabet içeren anahtar kelimeler sayfanız için önem arz eder. Mümkün olduğunca detaylı incelemeli aranma miktarı yüksek olanlara ulaşmaya çabalamalısınız. Ayrıca yazdığınız kavramı içeren ek anahtar kelimelere de ulaşabilirsiniz. Bu sayede daha fazla anahtar kelimeye ulaşabilirsiniz.

Site Dışı SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

Site dışı SEO backlinkler ve reklamlardan meydana gelir. Backinklerin kaynağı üst kısımda bahsettiğimiz gibi çok önemlidir. Peki bu backlinkleri alırken neye dikkat etmeliyiz. Yarar sağlayan olduğu gibi zararlı backlinkler de vardır.

  • Daha önceden içeriğiniz ile benzer yüksek hit almış sitelerden backlink almayı deneyin.
  • Sözlük siteleri ve topluluklardan olan backlinkleri tercih edebilirsiniz. (Ekşisözlük, R10, Kızlarsoruyor)
  • Ayrıca 18 yaş üzeri sitelerden backlink almamanız tavsiye edilir. Gelen backlinkleri reddetmeyi bilmelisiniz.

Zararlı Backlink Nasıl Reddedilir?

Sitemize gelen zararlı trafikleri engellememiz gerekir. Çünkü Google algoritmaları bundan hiç hoşlanmaz. Sizler de Google Disavow Link aracına zararlı linkleri yükleyerek sitenize gelen kötü trafiği engelleyebilirsiniz. Metin belgesi içine ekleyeceğiniz linkleri Disawow programına eklemeniz dahilinde o sitelerden daha zararlı trafik gelmeyecektir. Ve algoritmalar sizin doğal SEO çalıştığınıza kanaat getirecek Google arama sonuçlarında ön sıralarda çıkacaksınız.

SEO Çalışması Fiyatları

Kendi başınıza bu kadar detay ile uğraşmak istemiyorsanız, çeşitli web siteler ile doğal SEO çalışması yapabilirsiniz. Sitemizde de bu doğal SEO çalışması konusunda sizlere yardımcı olmaktayız. Site kurulumunuz SEO uyumlu şekilde yapıp belirtilen tarihler arasında teslim edilir.  3 çeşit paketimiz bulunup her paketin belirli özellikleri vardır. Fiyat listemizde size uygun olanı seçip iletişime geçebilirsiniz. Paketlerimizin hepsinde hosting hizmeti verilmektedir. Ayrıca tüm paketlere satış sonrası hizmet verilmektedir. Ayrıca tüm site tasarımını kişiye özel yapar, hazır site kullanmayız.

SEO Çalışması Yapmazsak Ne Olur?

Sitenizde SEO çalışması yapmamanız takdirinde sitenizde tıklamalar artmaz ve siteniz Google’daki aramalarda ilk sayfalarda çıkmaz. Bu nedenle sitenize gelen hit sayısında artma olmaz ve düşüşler sağlanır. Gelirlerinizde düşüş yaşamanız kaçınılmazdır. İstediğiniz kitlelere erişiminizi kaybedersiniz.

Doğal SEO Çalışması ile Ne Kadar Trafik Kazanırım?

Sitenizde yapacağınız SEO çalışması ile sayfanıza gelen hit sayısı artacaktır. Bu oran önceki aya göre %10 ile %60 arası değişebilir. Gelirlerinizde ciddi artışlar sağlayan bu çalışma ile tıklamalarınız artacak Google aramalarında ön plana çıkacaksınız. İnsanlara kaliteli içerik veren sayfalar kalıcı artışı hissedecektir.

Kurumsal SEO Danışmanlığı Nereden Alabilirim?

Web sitemizde de olduğu gibi birçok site sizlere kurumsal SEO danışmanlığı verebilir. Web sitemizdeki ayrıcalıklardan faydalanmak için sizlerde hemen başvurabilirsiniz. E-Ticaret uyumu, sayfa optimizasyonları, SEO eklentileri, SEO optimizasyonları, çok miktarda kurumsal e postalar, 256bit Rapid SSL, sınırsız sayfa ekleme ve işlerinizi kolayca halledebileceğiniz kontrol paneli gibi ayrıcalıklı hizmetlere en kaliteli şekilde sitemizden ulaşabilirsiniz. Güncel fiyatlarımız ise kurumsal üyelerimize uygun olacak şekilde belirlenmiştir. Daha önceki başarılarımız için referans sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

En hızlı şekilde iletişime geçmek isterseniz, fiyat teklifi alabilir, bizimle iletişime geçebilirsiniz. Mümkün olan en kısa sürede sizlere dönüş yaparak sitenizi en üst seviyelere organik olarak taşımanıza olanak sağlayacağız.

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

Merkez Şube 0 850 477 75 20
Anadolu Yakası Şube 0850 477 75 20