Sosyal Medya Nasıl Verimli Kullanılır

Sosyal Medya

Günümüzün en büyük unsuru ve olmazsa olmazı olan sosyal medya. Sosyal medya artık hayatımızın vazgeçilmezi haline gelmişken ve sosyal medyanın yararlı ve zararlı yönleri tartışmaları gündemimizden eksik olmazken bu konuyla alakalı en güncel yorumları tartışmaya açıyoruz. Sosyal medya hayatımızın bu kadar içinde olmadan insanlar nerelerde ne şekillerde bu kadar zaman harcıyordu? Hatta sosyal medya hayatımızın vazgeçilemez bir unsuru haline gelmeden insanlar neler yapıyordu? Bu sorulara yoğunlaşırsak sosyal medyanın ne demek olduğunu ve ne için kullanmak gerektiğini anlamış olacağız. Sosyal medya başlı başına bir sektör haline gelmişken ve insanlar bu platformlardan para kazanacak bir durumdayken biz hala neden sosyal medyanın zararını tartışıyor olalım. Elbette ki her şeyin çoğu zarar azı karardır. Fakat sosyal medya evde, işte, sokakta yani kısacası her yerde istemsizce elimizin gittiği bir mecra iken sosyal medyayı az kullanıyoruz dersek kendimizi kandırmaktan öteye geçmiş olamayacağız. Bu durumdaki en iyi sonuç çok kullanıyorsak ve vazgeçemiyorsak faydalı kullanmaktır.

Sosyal Medya Nasıl Faydalı Kullanılır?

Sosyal medyadan verim elde etmek elbette ki kişisel bir meseledir. Aslında kişi isterse bu platformdan verim elde eder ve fayda sağlar. Çünkü bir şeyi değiştirmek istiyorsak öncelikle kendi bakış açımız değiştirmekle başlamalıyız.  Sosyal medyanın verimli pek çok özelliğini kullanarak ilk adımı atabiliriz. Peki, bu verimli özellikler nelerdir? Sosyal medyada geçirdiğimiz zamanları boş içeriklerden değil de kişisel gelişimimize katkı sağlayacak içeriklerden seçerek işe başlayabiliriz. Yani edebiyata ilgi duyan kişinin şairler, yazarlar ve kitaplarla ilgili olan içerikleri takip etmesi hem ilgi alanına katkı sağlayacaktır hem de kişinin sosyal medya açlığını giderecektir.

Sosyal Medya Açlığı Nedir?

İnsanların sosyal medyasız bir hayat düşünememesi, yaptıkları her işi, gittikleri her yeri, yedikleri her yemeği tüm insanların beğenisine sunması ve diğer insanların da bu faaliyetlerini merek etmesi sosyal medya açlığıdır.

Sosyal Medya Olmasa Ne Olurdu?

Günümüz gençlerine sosyal medya olmasa ne yapardınız gibi bir soru sorsak çok büyük tepkiyle karşılaşmamız olağan bir durum olacaktır. Sosyal medyanın gençler üzerindeki en büyük oluşturduğu baskı merak duygusudur. Sosyal medyanın olmadığı dönemlerde insanlar daha az kişiyi biliyordu. Daha çok mutluydu.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Merkez Şube 0 850 477 75 20
Anadolu Yakası Şube 0850 477 75 20