Açılış Sayfasının Yeniden Tasarımı

Açılış sayfası deneyimi, açılış sayfasının tasarımı ve benzer faktörleri sık sık duymaktayız. Açılış sayfasının yeniden tasarımı hakkında sizlere detaylı olarak anlatmaya çalışacağız. Açılış sayfasının yeniden tasarımını gerçekleştirmek için bazı faktörleri ve değiştirmek istediğiniz kriterleri göz önünde bulundurarak ilerlemelisiniz. İnternet sitesinin tasarımını parçalara ayırarak ele almak her zaman daha sağlıklıdır. Div olarak nitelendirdiğimiz kutu düzeni de bu şekilde algoritma oluşturmaktadır. Sayfanın belirli kısımları bulunmaktadır ve bu kısımlar kutu kutu olarak tasarlanmaktadır.

Açılış Sayfası Tasarımı, Deneyimi

  1. Meta Etiketleri: Başlık en önemli faktör arasında yer almaktadır. Meta etiketleri yardımıyla başlığı değiştirebilirsiniz. Bu hem teknik seo konusunda yardımcı olurken hemde İnternet sitenize ziyaretçi çekmede ilgi çekici başlıkla ziyaret sayısını arttırabilirsiniz.
  2. Site Arka plan Görüntüsü: 900 pikselden düşük tasarlanmış İnternet sitelerinde mutlaka arka planda; optimizesi edilmiş arka plan resmi kullanmalısınız. Aynı zamanda arka planda sunacağınız reklam tasarımıyla ziyaretçilerinizin de ilgisini çekebilirsiniz. 
  3. Link İnşasıAçılış sayfasının tasarımı konusunda doğrudan etki yaratacak bir başka konu ise hizmet için oluşturulan link türleridir. Müşterinize “50 yıl garanti, 1 saatte ürün kapınızda” tarzında büyük iddalar koymak yerine hizmetinizi devamlı ön planda tutarak iletişim kanallarına kolaylıkla ulaşması için link çalışması gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin; whatsapp kanalından sipariş oluşturabilirsiniz gibi ..
  4. Maliyet Bilinci : Satış yaptığınız yada sunduğunuz hizmetin; gerçekten ikna edici yönlerini ortaya çıkarmalısınız. Müşteriniz, satın alacağı ürünü yada talep edeceği hizmet hakkında tüm detaylara ulaşmamalı ! Ağırlıklı özellikleri ön planda tutarken istek yapılması beklediğiniz özellikleri ise iletişim kanalına yönlendirmelisiniz. Bu durumda sadece bilgi alabilecek müşteriyi bile gerçek zamanlı olarak toplantıya davet edebilirsiniz.
  5. Küçük Resimler : İlgi çekici küçük resimlerle İnternet sitenizde bulunan hizmetin asıl özelliklerini ortaya koyabilirsiniz.
  6. Referanslar: Ana sayfa da mutlaka referanslara yer verilmelidir. Kullanıcıların önem verdiği en büyük noktalardan bir tanesi de referanslardır. Fakat burada şöyle bir ince çizgi vardır ki; referansları yazıyla belirtmek yerine firma logoları ile belirtmek de fayda vardır. Renkler ve logolar

Açılış Sayfasının Tasarımı


Benzer İçerikler

Merkez Şube 0 850 477 75 20
Anadolu Yakası Şube 0850 477 75 20