WeCreativez WhatsApp Support
Mesajınıza 24 saat en hızlı şekilde cevap vermekteyiz.
Merhaba, #dijiwhatsapp hattından bize ulaşabilirsiniz.
Şişli / İstanbul
Raşit Rıza Sokak, Meriç Pasajı, N:11
Hızlı İletişim
0 532 367 1 296
admin@dijilook.com
destek@dijilook.com

E-Ticaret


E Ticaret Satışlarını Arttırmak

E Ticaret satış taktikleri, e ticaret pazarlama taktikleri, n11 satış teknikleri, gittigidiyor satış teknikleri gibi soruları sizlerden sıkça duymaktayız. Günümüzde sanal alışverişi tekrar tekrar tartışmayı önemini vurgulamayı artık doğru bulmuyoruz. Herkes tarafından kabul edilen, benimsenen İnternet merkez alışveriş sitelerine; yeni göz atmaya çalışan, satışlarını arttırmaya çalışan ve var olan satışlarını korumaya çalışacak kobiler için çeşitli fikirler ve yöntemler geliştirerek sizlerle paylaşmaktayız. Sanal mağaza yönetimi kendi arasında iki farklı ana madde de belirlemekteyiz.

 • Küçük Ölçekli E Ticaret Sahipleri : Bu tür sanal mağaza sahipleri genel olarak devasa büyüklükte ki e ticaret mağaza sahiplerini sorgusuz / sualsiz takibe almaktadır. Bu durumlarda tasarımsal, sistematik ve yazılımsal olarak her sistemini; hedeflediği İnternet sitesine göre hazırlamaktadır. Aslında büyük bir yanlışın tam da ortalarındalar, diyebiliriz. İnternet siteleri, vizyon ve misyon gerektiren faktördür. Benzeme ve benzetme işlemlerine yer verilmeyen olduğunca doğal olmaya aday web siteleri daha başarılı olmaktadır. Elbette ki hedefinizin olması sizi başarıyla buluşturacaktır. Fakat hedefiniz; İnternet sitesinin görünümü değil cirosunu yakalamak ve satış kanallarında aynı stratejileri belirleyerek ilerlemek, olabilir.
 • Büyük Ölçekli E Ticaret Sahipleri : Büyük ölçekli sistemlerin derdi de büyük olur desek de maalesef dertleri anlayamayabiliriz. Devasa büyüklükte ki satış gerçekleştiren İnternet sitelerinde hata payının en aza indirgemesini gerektirecek her işlem gerçekleşmektedir. Yazılımsal, tasarımsal ve kritik değişiklikler; haftalarca süren toplantıların ardından gerçekleşmektedir. Ekip ekip çalışmakta olan büyük ölçekli İnternet sitelerinin de en büyük hatası rakipleriyle oluşan gergin ortamlarıdır.Bu cümleye vereceğimiz en iyi örnek;
  Hepsiburada.com alışveriş sitesinin yurt dışında gerçekleşen Black Friday sloganının Türkçe’ye çevrilmiş haliyle epey ilgi çekmişti. Diğer İnternet siteleri de sadece algı yaratması amacıyla bu örneği gerçekleştirse de maalesef  Hepsiburada.com gibi ses getirememiştir.
E Ticaret Danışmanlığı

E Ticaret Satış Taktikleri

İnternet Satışlarını Arttırmak

İnternet Satışlarını Arttırmak

  • Acil Satış
   • Stok Adeti
   • Vakitleme
   • Aynı Gün Sipariş Fırsatları
  • Kazanç Sağlama
   • Hediye Çeki
   • Ücretsiz Kargo
   • Her şey 5 TL
  • Müşteriye Yönelik Taktikler
  • Tekrar İletişim Kurma
   • Mailing
   • SMS
   • Yeniden Pazarlama

E Ticaret Satış Taktikleri : Stok Adeti

Stok Süresi : İnsanların beğendiği, ihtiyacı olduğu ve gereksinim duyduğu ürünlere karşı her zaman zaafı bulunmaktadır. Sanal mağazalarda aciliyet yaratacak kampanyalar yaratarak insanların ürüne olan ilgisini arttırmaktadır. Her İnternet sitesinde bu seçeneği algılamasak da kapsamlı alışveriş mağazaları bu algıyı insanlara yaratarak acil satışları gerçekleştirmektedir.

E Ticaret Satış Taktikleri : Vakitleme

“Aynı gün kargo, ertesi iş günü kargo, 16:00’a kadar kargoya verilecek” sloganlarıyla müşterinize yapılacak hizmetin tam manasıyla açıklamasını gerçekleştirebilirsiniz. Fakat ince bir çizgi vardır ki müşterinize bu kampanya hakkında sık sık bilgi vermeyiniz! Küçük satırlar, görünecek mesajlar ile anlatmaya çalışabilirsiniz. Eğer ziyaretçilere bu indirimlerden sık sık bahsetmeniz durumunda satışı negatif etkileyebilmektedir. Bu sebeple ürünün özelliklerini ön plana atın ve ardından küçük mesajlarla e ticaret satış taktikleri‘ni gerçekleştirebilirsiniz.

E Ticaret Satış Taktikleri : Kazanç Sağlama

İnsanların alışveriş sırasında önem verdiği en büyük kriter kuşkusuz ki bütçedir. Bütçe konusunda strateji belirleyerek hem müşteriye özel indirim hemde firmanızın kazanç sağlamasını sağlayarak başarılı satışlar gerçekleştirebilirsiniz. E ticaret satış taktikleri konusunda en büyük avantaj; hediye kuponları, yüzdelik indirimler, her şey 10 TL gibi sloganlarla müşterinin karlı ve avantajlı hissetmesinden geçmektedir.

Sadece kupon sunmak için açılan İnternet sitelerinin olduğunu biliyorsak demek ki insanlar indirim kuponları ve indirimler sağlamak için sıkça gezinmektedir. Bu durumda; İnternet sitesindeki stratejilerinizi kupon, hediye çekleri üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Ziyaretçilerinizi asla kandırmayın ! Çünkü insanlar için kaybedilecek ve yerine gelmeyecek en önemli faktör güvendir. İş yeriniz sanal olsa da sektörde esnaf sayılmaktasınız. Bu sebeple teknik konularla kolaylıklar sağlayabilirsiniz. Basit bir örnek verelim:

Ne alırsan 5 TL tarzında bir Web sitesi oluşturduk. 10 tane ürün listeledik ve hepsinin tanesi 5 TL. Yanlarına 15 TL’lik iki üç ürün daha eklendiğini düşünelim. Teknik konuda sipariş vermek için minimum sipariş tutarını 22 TL olarak belirleyelim. Bu durumda müşterinin 5 TL’lik en az dört ürünü satın alması gerekir yada bir tane 15 TL’lik yanına da 5 TL değerinde bir ürün satın alması gerekir. Fakat 5 TL’ye gelen müşteriye 100 TL’lik asgari satış tutarı sunmayın. Bu durumda müşteri kandırıldım olarak hissedecektir.E Ticaret Satış Taktikleri

E Ticaret Satış Taktikleri : Müşteriye Yönelik Taktikler

Belirlenen stratejilerin; aldatma, kandırma, dolandırma gibi düşünmeyin. İnsanların sizin İnternet sitenizi bir adım ön planda görmesi için strateji oluşturmak zorundasınız. Fakat dürüst stratejiler belirlemeniz müşteri gözünde de değer kazanacaktır. Başarılı yapılan satışların ardında anlaşılan satış stratejileri; müşteriler tarafından taktir kazanmaktadır. Çünkü firma, müşteriyi kazanmak için strateji belirliyorsa bu durumda müşteriyi kazanmak için çaba harcanmış demektir.

Türklerin en beğendikleri ve gurur duydukları hususlardan bir tanesi yeniden tanıma sistemidir. İsmiyle hitap edilmesine ve yıllar sonra bile müşteri bilgilerinin var olması müşteri taraflı olarak değer taşımaktadır. Sipariş verildikten sonra oluşturulan takip sisteminde, çağrı merkezinde ve benzeri iletişim kanalları üzerinde müşterinize direkt olarak adıyla hitap etmeniz satışın %30 başarısını arttırmaktadır. Bu tiplemeleri gerçekleştiren ilk sektör bankacılık sektörüdür. “Sesimden tanır”, “Fotoğrafımdan tanır” ve benzer sistemleriyle müşteriye verilen değeri arttırmıştır. Bu sadece kolaylık değil aynı zamanda müşterinin değer kazanmasını sağlamaktan geçmektedir.

E Ticaret Satış Taktikleri : Müşteriye Ürünlerinizi Tekrar Sergileyin

2018 yılı itibariyle müşteriye ulaşmak daha da basitleşti. Toplu SMS kanalları, Google Yeniden Pazarlama (Re-Marketing), Email Şablonları ve benzer işlemler yöntemiyle müşterilerinize tekrar ulaşabilirsiniz.


SSL Sertifikası Nedir?

SSL Sertifikası, sitenin adres doğruluğunu kontrol eden protokoldür. Sitenin adres doğruluğu ne işe yarayacak, diyebilirsiniz.

 • Ödeme işlemlerinde kredi kartı bilgilerinizin; 3.şahıslarla paylaşılmamasını sağlamaktadır.
 • Ziyaretçinin sayfalar içerisinde tehdit oluşturabilecek herhangi yazılıma maruz kalmamasını sağlamaktadır.
 • İletişim formu veya benzeri veri gönderim işlemlerinde

SSL Sertifikası Nedir?

İnternet hayatı her gün gelişimler yaşamaktadır. Web siteleri, yazılımlar, tasarımlar gün geçtikçe gelişimlerini sürdürmektedir. Pozitif ve negatif olarak ortaya yeni teknolojiler çıkmaktadır. Bir taraf da insanların yararı için gelişimler sürdürülürken bir taraf da ise insanların güvenliğine tehdit unsuru yaratacak faktörler ortaya konulmaktadır.

SSL sertifikası da olumlu olarak yönetilen faktörler arasında yer almaktadır. SSL sertifikasının açılım Secure Socket Layer yani Güvenli Giriş Katmanı, diyebiliriz. İnsanların internet sitesine giriş yaptığı andan itibaren Web sitesi http:// yerine https:// giriş adresine otomatik olarak yönlendirmektedir. İnternet sitesi içerisinde yer alan çeşitli web araçlarının (iletişim formu, ödeme yöntemleri, ziyaret edilen sayfalar) güvenilir hale getirilmesidir. Hem site sahibinin hemde ziyaretçinin 3.bilgilerini 128 bit veya 256 bit kod parçacığına gizleyerek verilerin ulaşılmasını imkansız hale getirmektedir.

SSL GörünümüSSL Sertifikası Çeşitleri Nelerdir?

Yüzlerce çeşidi bulunmaktadır. İnternet sitesinin kategorisi ve çeşidine göre araştırma yaparak ihtiyacınıza en uygun ürünü satın alabilirsiniz. Fakat unutmayın ki alacağınız ürünün fiyatını diğer İnternet sitelerinden de araştırarak doğru ürünü güvenilir firmadan satın almalısınız.

Standart SSL Nedir?

Ürünün temel amacını yerine getiren ürünlere Standart SSL denir. Ürünlerin en temel amacı; verilerin gizliliği sağlamaktır. Farklı ürün grupları; amacına göre hizmet etmektedir. Adın da anlayabileceğiniz gibi bu ürün satın alınırken herhangi belge / form doldurmanıza gerek yoktur!

SSL Sertifikası Nasıl Satın Alınır?

Google arama motoruna SSL sertifikası ürünü hakkında ufak çaplı bir araştırma yaparak kolayca satın alabilirsiniz. Fakat sadece görünüm olarak değişiklik göstermesini istediğiniz SSL sertifikalarını ücretsiz olarak bulabilirsiniz. SEO ajansı Dijilook ile iletişime geçerek ürünü ücretsiz olarak kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.

Web tasarım hizmeti alan müşterilerimize özel olarak 3 senelik SSL sertifikası hediye etmekteyiz.

Ürünü satın alabileceğiniz önerdiğimiz Türk hosting şirketleri;

 • İsim Tescil
 • Türk Ticaret
 • Natro
 • Netinternet
 • İHS
 • Yöncü
 • Radore

Ürünü satın alabileceğiniz önerdiğimiz Yabancı hosting şirketleri;

 • Godaddy
 • Hostgator
 • BlueHost